Videod

  Rohkem infot

  Go_A on Ukrainast pärit folktroonikaansambel, mis kombineerib oma loomingus Ukraina rahvaluulet, elektroonilist muusikat ja akustilisi instrumente. Bändi nimi koosneb kahest olulisest osast: "Go" kui "liikumine" ja "A" kui Vana-Kreeka täht "alfa", mis on justkui viide tagasipöördumisele oma kultuuriliste juurte juurde.

   

  Bändi lugu sai alguse 2012. aastal, kui heliprodutsent Taras Ševtšenko kohtus etnolaulja Katerõna Pavlenkoga. Pärast mitmete laulude salvestamist mõistsid nad, et ukraina folkloor ja elektrooniline muusika sobivad suurepäraselt kokku, ühendades energia ja emotsioonid kaasahaaravaks seguks. Go_A koosseisu kuuluvad Katerõna Pavlenko (vokaal), Taras Ševtšenko (produtsent, klahvpillid, löökpillid), Ihor Didentšuk (puhkpillid, taustavokaalid) ja Ivan Hrõhorjak (kitarr).

   

  2016. aastal võitis Go_A konkursi "Ukraina Parim Lugu". Laul "Vesnianka" sattus kohe raadiojaamade edetabelite tippu ja oli koguni kuus nädalat "10Dance" edetabelis esikohal. Sellest tulenevalt kandideeris bänd "KissFMi Aasta Avastuse" tiitlile.

   

  2016. aasta novembris esitles bänd oma esimest albumit #Ідиназвук (#FollowTheSound). 2019. aasta kevadel jõudis "Vesnianka" Slovakkia top 10 іTunes Dance edetabelisse.

  2020. aasta alguses võitis Go_A Ukraina rahvusliku valiku Eurovisiooni lauluvõistlusele, saades nii žüriilt kui ka telehääletusel kõrgeima võimaliku punktisumma. Pärast 2020. aasta Eurovisiooni tühistamist koroonapandeemia tõttu valiti Go_A Ukrainat esindama 2021. aasta Eurovisioonil.

   

  Bänd osales 2021. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel, esindades Ukrainat looga "Шум" (“Shum” - “Müra”), mille muusikavideo tarbeks saadi inspiratsiooni ka Tommy Cashi videotest - nimelt on bändi lauljatar Katerõna Pavlenko tunnistanud, et tema näol on tegemist ühe korraliku Tommy Cashi fänniga. Nad said toona Eurovisiooni finaalis viienda koha, kuid telehääletusel jäid nad teiseks. 

  Rohkem Live Nationi üritusi