Skip to main content
Homepage
EE
Logi sisse / registreeri

Informatsioon pandipakendite kohta 

 

Vastavalt Tallinna Linnavolikogu 29. mai määruse nr 12 §11 lõike 1 punkt 19 alusel on meil hea meel teavitada teid olulisest algatusest, mille eesmärk on edendada jätkusuutlikkust ja keskkonnateadlikkust meie eelseisvate kontsertide ja ürituste ajal Tallinnas. Sellest eeskirjast kinnipidamiseks on meie linna suurüritustel nüüdsest kohustuslik kasutada korduskasutatavaid nõusid.

 

Selle kohustuse täitmiseks ja ökoloogilise jalajälje vähendamiseks oleme teinud koostööd Pandipakendiga.Ürituse alal kasutatakse Pandipakendi panditopse. Protsess on lihtne: iga pandieseme eest kogutakse tagatisraha 3 eurot ja topsi tagastamisel tagastatakse teile 2 eurot pandi eest, 1 euro jääb käsitlustasuks korraldajale. See algatus tagab, et anname ühiselt panuse keskkonnakaitsesse, Eesti looduse puhtana hoidmisse ja ühekordselt kasutatavate plastijäätmete likvideerimisesse.

 

Miks me tagatisraha võtame? 

Meie peamine eesmärk on lõpetada ühekordsete plastnõude kasutamine üritustel ja aidata kaasa ringmajandusele. Käsitlustasu võtmisega saame katta teenusega kaasnevad kulud, sh korduvkasutatavate asjade kogumise, puhastamise ja transpordi. Usume, et nende kohustuste jagamine toob pikaajalist kasu kõigile asjaosalistele.

 

Kuidas deposiidi tagasimakset taotleda:

  • Hoidke panditopsid alles: ärge visake panditopse ja nõusid prügikasti. Selle asemel hoidke neist sündmuse ajal kinni ja korduvkasutage neid.
  • Tagastamine määratud kohtadesse: tagastamispunktina toimivad Panditagastuse telgid. Juhime tähelepanu, et topside jaoks on kaheksa eraldi tagastuspunkti ning müügilettides topse tagasi ei võeta.
  • Panditagastus sularaha või kaardiga: kui olete pandiesemed tagastanud, saate vastavalt oma eelistustele sissemakse tagasi saada sularahas või lasta see oma kaardile tagasi kanda. Kaardile tagastatud raha laekub Teie kontole 4 tööpäeva jooksul.

 

Mõistame, et avalikel üritustel ringmajanduse suunas liikumine võib olla uus kogemus. Usume aga kindlalt, et ühisel pingutusel suudame luua positiivset mõju keskkonnale ja anda olulise panuse puhta looduse säilimisse.

 

Täname teid toetuse ja mõistmise eest selles olulises keskkonnaalases ettevõtmises.

 

Kui teil on küsimusi või vajate lisateavet, võtke meiega ühendust meie ürituse korraldajatega: info@livenation.ee