Videod

  Rohkem infot

  1991. aastal Gdańskis loodud Behemothi peetakse Poola ekstreem-metal underground-skeene teedrajavaks jõuks. Bändi veavad Adam “Nergal” Darski (kitarr ja vokaal), Inferno (trummid) ja Orion (bass, taustavokaal). Nende muusika on aastate jooksul arenenud traditsioonilisest black metalist unikaalseks seguks death metalist ja okultsetest teemadest. Nende stiil on originaalne ja iseloomulik ning paistab metalimaailmas silma.

   

  Oma 31-aastase karjääri jooksul on need Poola metal-pioneerid eesotsas Nergaliga tõusnud kõrgemale kui vaid tavaline black metal bänd - neist on saanud mässu ja individuaalsuse sümbol. Oma skandaalse tegutsemisaja jooksul on nad korduvalt põhjustanud meelehärmi peavoolumeediale ja ka Poola katoliku kirikule. Nergali üle toimus isegi kohtuprotsess piibli puruks rebimise tõttu ja teda süüdistati jumalateotuses. See protsess ei tõstnud esile mitte ainult ühiskondlikku silmakirjalikkust, vaid tugevdas ka Nergali seisukohta vankumatult oma tõekspidamiste eest seista.

   

  Behemothi muusika on aga saanud kriitikutelt ja fännidelt palju kiita. 2010. aastal pälvis Behemothi album "Evangelion" Roku Heavy Metal auhinnagalal maineka aasta Heavy Metal albumi tiitliga. Lisaks anti nende albumile "The Satanist" 2014. aastal Metal Hammer Golden Gods Awardsil aasta albumi tiitel.

   

  Ülemaailmselt tunnustatud Behemoth on kindlalt juurdunud oma underground-põhimõtetesse ja nad keelduvad kompromissidest. Nende 2022. aastal ilmunud 12. stuudioalbum “Opvs Contra Natvram” kinnitab rokkarite püsivat elujõudu ja tõestab, kui kaugele on nad muusikutena arenenud.

  Rohkem Live Nationi üritusi