Videod

  Rohkem infot

  Tänaseks rohkem kui kolme aastakümne eest Suffolki krahvkonna põrgulikust põuest tõusnud ja end kuulsuse tippu töötanud Cradle of Filth on vaieldamatult üks metal-maailma hiiglasi. Dani Filthi juhitud bänd on ületanud fännide ootusi järjepidevalt, viies kuulajad ekslema sügavale nii gooti süngusesse kui ka okultistlikku maailma. Tänu oma kultiveeritud mainele ja ainulaadsele loomingulisele jõule on Cradle of Filth tuntud kui raskemuusikamaailma kõige brutaalsemalt mässumeelsem live-bänd.

   

  Bändi lüürilised teemad ja kujundid on tugevalt mõjutatud gooti kirjandusest, luulest, mütoloogiast ja õudusfilmidest. Bändi koosseisu kuuluvad asutajaliige, vokalist Dani Filth, trummar Martin 'Marthus' Škaroupka, bassist Daniel Firth, kitarristid Marek 'Ashok' Šmerda ja Donny Burbage ning klahvpillimängija Zoe Marie Federoff. Nende loomingut on läbi aastakümnete iseloomustatud kui black-metalist arenenud sulam gooti-metalist, sümfoonilisest metalist ja teistest metal-žanritest.

   

  Alates varajastest teostest nagu 1992. aasta debüüt "The Principle Of Evil Made Flesh" kuni ekspansiivsemate ja teatraalsemate klassikuteni nagu "Cruelty And The Beast" ja "Midian", trotsis Cradle of Filth trende ja ehitas üles omapärase, räpaselt suursugususe maailma, muutudes selle käigus üheks Ühendkuningriigi kõige tähelepanuväärsemaks metalbändiks. Sellest ajast peale on nad tuuritanud lugematuid kordi mööda maailma, kogudes nii üha laienevalt rahvusvaheliselt fännibaasilt tunnustust. 

   

  2015. aasta plaat "Hammer Of The Witches" tõstis bändi uutesse kõrgustesse - Cradle of Filth muutus kogu maailmas nõutumaks kui kunagi varem. 2017. aasta "Cryptoriana - The Seductiveness Of Decay" kordas seda veelgi plahvatuslikumalt. 

   

  Kokku on Cradle of Filth välja andnud 13 stuudioalbumit. Bändi 2021. aastal ilmunud ja ühtlasi seni nende värskeim album "Existence Is Futile" on järjekordne monumentaalne teekond läbi pimeduse: julge, vapper, metsikult fantaasiarikas ja põrgulikult raske - ideaalne album keerulisteks aegadeks. Nagu Dani ise on soovitanud: "Ole nagu viirus! Muteeru ja ela edasi!".

  Rohkem Live Nationi üritusi